Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Meta başlık: Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Meta açıklama: Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Cihaza cn rom Miui-v11 yükledim. Sim 2 repair yaptım şebeke geldi
Global rom attım ve "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takılı kaldı
halledeceğiz bekle manuel olarak nvdata silmen gerek IMAJ TURU NORMAL ROM YAZMAYI UNUTMUŞUM

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
BU dosyalarda pmt changed uyarısı veriyorsa yukleme, erase yazan nvram yedeğini yüklemez ancak doğru bir şekilde partitionu boşaltır. öncesinde binary imajını ext4 olarak yüklemişiz belleğe boş dosya yazarak silmesi gerekirken yerine data yazmış oluyor yani onu düzelttim. diğer dosya ise yedeklerini düzgün şekilde yazar. ama nvdata yedeğini resmi spflashtool geri yüklemiyor(gerek duymuyor olabilir). iki dosya da doğru yani

Ekli dosyalar

• merlin_nvram_restore_V3.zip
    384.4 KB · Görüntüleme: 356
  • 1.PNG
    1.PNG
    11.2 KB · Görüntüleme: 138
  • 2.PNG
    2.PNG
    11.4 KB · Görüntüleme: 130
  • 3.PNG
    3.PNG
    11.6 KB · Görüntüleme: 116
  • 4.PNG
    4.PNG
    11.6 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:

Laqqer

Üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
31
5
8
34
Verdigin dosyayı yazdırdım cihaz redmi logosunda takıldı kaldı 20 dk bekledim hala Redmi logosunda takıldı

Laqqer

Üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
31
5
8
34
Recovery menu den format attım. Hala cihaz açılmadı Redmi logosunda takıldı

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
son dosyada erase yazan flaşı at konunun başındaki unbrick yazılımını format all seçerek yükle

Laqqer

Üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
31
5
8
34
Yok üstad bir türlü başlamadı. Bende cihaza CN rom attım. Twrp ile aldığım nvram yedeklerini sp flash tool ile geri yükledim cihaz açıldı.
İçinde orjinal imeileri mevcut tekrar unlock için başvuru yaptım. 336 saat verdi. Hakkını helal et seni de yordum..

• Beğen
Tepkiler: gen_com

Archelot

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 May 2019
6
0
1
54
evet kardeşim dosyayı kullan çökmüş durumda ise flaş programı versiyonu yazmadım bilerek çökertmesinler diye ama önemli olan dosya bu seçtiğinde hata vermiyorsa o sürümü kullan

Hocam bende 128gb note8 pro var brick durumda. Yetkili hesap olmadan açma yöntemi var mı? Spflashtool la deneyince mi hesabı ekranı geliyor ve yetkili hesap istiyor.

Laqqer

Üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
31
5
8
34
Elim durmadı cihaza eft pro ile nvram restore yaptım cihazda cn rom var. sim 1 orj. imei sim2'de yeni imei var.
Cihaza global rom attım "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takıldı.
Çözüm için;
Tekrar CN rom attım. Sim1'de şebeke yok Sim2'de şebeke var. Unlock için başvuru yapamadım sim1 üzerinden orj. imei ile başvuru yapmak gerekiyormuş.
Twrp ile aldığım yedekler vardı, Sp flash tool ile restore yaptım. Sim1 aktif oldu.
Yeni mi hesabı oluşturdum. Unlock için başvuru yaptım 168 saat verdi.
gen_com yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim..

• Beğen

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Elim durmadı cihaza eft pro ile nvram restore yaptım cihazda cn rom var. sim 1 orj. imei sim2'de yeni imei var.
Cihaza global rom attım "This MIUI version can't be installed on this device" yazısında takıldı.
Çözüm için;
Tekrar CN rom attım. Sim1'de şebeke yok Sim2'de şebeke var. Unlock için başvuru yapamadım sim1 üzerinden orj. imei ile başvuru yapmak gerekiyormuş.
Twrp ile aldığım yedekler vardı, Sp flash tool ile restore yaptım. Sim1 aktif oldu.
Yeni mi hesabı oluşturdum. Unlock için başvuru yaptım 168 saat verdi.
gen_com yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim..

bende teşekkür ederim, son olarak hangi dosya ile düzeldi hem nvram hem hem nvdata mı yoksa sadece nvram ile mi düzelmiş oldu onuda yaz ki aynı sorunu yaşayanlar yada orjinale dönmek isteyenler için faydalı olur.

not: bu arada bl açıldıktan sonra format all seçeneğini kullanmadığın sürece bl kilitlenmeyecek her türlü flaş operasyonunu yapabilirsin

Laqqer

Üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2017
31
5
8
34
bende teşekkür ederim, son olarak hangi dosya ile düzeldi hem nvram hem hem nvdata mı yoksa sadece nvram ile mi düzelmiş oldu onuda yaz ki aynı sorunu yaşayanlar yada orjinale dönmek isteyenler için faydalı olur.

not: bu arada bl açıldıktan sonra format all seçeneğini kullanmadığın sürece bl kilitlenmeyecek her türlü flaş operasyonunu yapabilirsin
Sadece nvram ı restore ettim işe yaramadı, nvram ve nvdata'yı restore ettim öyle orjinal imei numaraları geri geldi

• Sevdim

can0606

Yeni üye
Yasaklı üye
15 Mar 2018
18
0
1
36
kendi aldığın yedekleri bana atarmısın sana flaş dosyası yapayım efr pro nvdata üzerinde çalışır. sendeki sorun nvramdan kaynaklı nvram eksik. cihazında koruma sistemi düzgün calışan nvram gerekli. yani şebeke verebilecek. ilk çalıştırmada default nvdata oluşturur zaten ama sen koruma sistemi çalışmayan bir nvdata yazıyorsun.
ustam bende note 9 var miu 12 yapmış müşteri imei gitmiş note pro nv data nv ram yedegi var ama fastbottan almıştım eft ile nasıl atabiliriz

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
en iyisi son paylaştığım zipi indir içindeki img ve bimn dosyasını indir yükleme yap önce konudaki romu yükle