Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Meta başlık: Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Meta açıklama: Xiaomi Redmi Note 9 (merlin) Unbrick (BL Locked)

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Hocam 12.04 üstü bl lock cihazlara bypass ile eng yüklenmiyor mu ?
hayır yükleniyor. efs silip işlem yapabilirsiniz biraz önce yaptım. nvram sorunu olanlar box yoksa nvram nvdata adreslerinden ofset boyutu kadar ayrı ayrı silme işlemi yapacak. yapamazlarsa silme dosyası yaparız eng klasörüne eklerler. belki son versiyon scatter dosyası ile de değişirsek pmt uyarısı almazsınız ama denemedim.

Cyber69

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ağu 2019
11
4
3
46
hayır yükleniyor. efs silip işlem yapabilirsiniz biraz önce yaptım. nvram sorunu olanlar box yoksa nvram nvdata adreslerinden ofset boyutu kadar ayrı ayrı silme işlemi yapacak. yapamazlarsa silme dosyası yaparız eng klasörüne eklerler. belki son versiyon scatter dosyası ile de değişirsek pmt uyarısı almazsınız ama denemedim.
O zaman 12.04 üstü cihazlar için problem nerede?
Neden sürüm düşürmek gerekiyor

ofsevim

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Eyl 2018
15
2
3
23
BU dosyalarda pmt changed uyarısı veriyorsa yukleme, erase yazan nvram yedeğini yüklemez ancak doğru bir şekilde partitionu boşaltır. öncesinde binary imajını ext4 olarak yüklemişiz belleğe boş dosya yazarak silmesi gerekirken yerine data yazmış oluyor yani onu düzelttim. diğer dosya ise yedeklerini düzgün şekilde yazar. ama nvdata yedeğini resmi spflashtool geri yüklemiyor(gerek duymuyor olabilir). iki dosya da doğru yani
hocam bende de şebeke var gözüküyor ama arama yapmıyor konuda verdiğiniz nvdata spflash toolla yüklesem çözüm olur mu sizce

mehmet2525

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Haz 2019
3
1
3
44
note 9 bl acık eng rom yüklendi ve hiç açılmıyor nasıl bi yol izlemeliyim lütfen yardım edin arkadaşlar

TUGRA565656

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2019
9
0
1
34
abiler selamın aleyküm cümleten cihazım m2003j15ss buna eng rom attım cihazımız sustu açılmıyor. usb kablosunu takınca com veriyor usb sesi gidip geliyor yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı

yattarakosifff

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Mar 2019
1
0
1
33
eng rom attığında zaten sürüm düşmüş oluyorsun.

sürüm düşürmek tam olarak neden bahsediyorsun ayrıca alıntılarmısın
Hocam selamlar elimizde Redmi Note 9 cihaz var. Ücretli programlara sahip değiliz. Bootloader kilidi açıktı. Miui 13.0.2 yüklüydü. Miui 12.4'e sürüm düşürülmeye çalışılmış. NV Data Corrupted hatası vermiş. ENG rom attık. Cihaz hiç açılmamaya başladı. Sonra Brom yöntemi ile bağladık. Cihaz tekrar bağlandı. ENG Rom v2 attık. IMEI yazdık. Şu an bootloader kilidi kapalı da olsa açık da olsa sp flash tool ile rom yüklenebiliyor ama hala nv data corrupted hatası var. Elimizde yedek de yok. Uzaktan bağlantı yoluyla yardımcı olabilir misiniz? Size nasıl ulaşabiliriz?

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Hocam selamlar elimizde Redmi Note 9 cihaz var. Ücretli programlara sahip değiliz. Bootloader kilidi açıktı. Miui 13.0.2 yüklüydü. Miui 12.4'e sürüm düşürülmeye çalışılmış. NV Data Corrupted hatası vermiş. ENG rom attık. Cihaz hiç açılmamaya başladı. Sonra Brom yöntemi ile bağladık. Cihaz tekrar bağlandı. ENG Rom v2 attık. IMEI yazdık. Şu an bootloader kilidi kapalı da olsa açık da olsa sp flash tool ile rom yüklenebiliyor ama hala nv data corrupted hatası var. Elimizde yedek de yok. Uzaktan bağlantı yoluyla yardımcı olabilir misiniz? Size nasıl ulaşabiliriz?
Uzaktan bağlantı ile yaptırmak isterseniz. Bizlere ulaşabilirsiniz.